Reklama
 • Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 (11:10)

  Od kilku tygodni brakuje mi motywacji do działania, wszystko mnie drażni i jestem przybita. Co powinnam zrobić, aby zacząć normalnie funkcjonować? Mariola Kostrzewa z Mińska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 31 marca 2014 (15:00)

  Wyglądasz tęsknie przez okno w stronę słońca, jesteś wciąż rozdrażniona, a pocieszenia szukasz w słodyczach? Zapewne dopadła Cię depresja sezonowa. W Polsce ok. 10 procent społeczeństwa odczuwa mniej lub bardziej nasilone jej objawy. Na szczęście są na nią sposoby.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 marca 2014 (09:05)

  Jestem przygnębiona, chociaż nie mam powodów do zmartwienia. Wciąż nachodzą mnie smutne myśli. Córka mówi, że powinnam zacząć zażywać antydepresanty. Czy rzeczywiście - pyta Maria z Gorzowa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 marca 2014 (09:05)

  Ostatnio stale mam zły nastrój. Bywają dni, że wstanie z łóżka staje się problemem. Byłam przekonana, że mi przejdzie, ale to trwa nadal. Co robić? Elżbieta Dęk (45 l.) z Leszna

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 7 marca 2014 (10:05)

  Od kilku miesięcy czuję się zmęczona, brakuje mi energii i wszystko mnie drażni. Moje życie ograniczyło się do pracy, przestałam wychodzić ze znajomymi, bo czuję się przy nich bezwartościowa. Nic mnie nie cieszy. Nie wiem, co robić - pyta Marta z Warki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 24 lutego 2014 (10:00)

  Chroniczne zmęczenie świadczyć może o bezdechu sennym lub innych zaburzeniach snu, o niedoborze żelaza, czyli anemii, a także o początkowej fazie cukrzycy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 12 lutego 2014 (15:05)

  Czujesz się do niczego? Łyknij tabletkę. Rozwiodłaś się? Biegnij po antydepresanty. W pracy stres? Nie szkodzi, weźmiesz leki i poczujesz się świetnie. Czy naprawdę spokój, radość, energię i sens życia można dostać na receptę? Niekoniecznie. Pigułki „szczęścia” pomagają przetrwać kryzys. Ale mają też działania niepożądane, których… najczęściej nie jesteśmy świadomi. Mogą na przykład popsuć nasz związek. Łykać więc czy...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 stycznia 2014 (11:05)

  To nie przypadek, że jesienią, zimą i wczesną wiosną najczęściej dopada nas smutek, spada nastrój i samoocena. Towarzyszy temu brak energii. Nic nam się nie chce, a ratunku szukamy w pochłanianych słodyczach lub w alkoholu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (13:00)

  Taniec solo, dzięki ekspresyjnym ruchom, pozwala pozbyć się napięć i „ładować akumulatory”. Psychiatra prof. John Ratey z Harvard Medical School popiera pląsy w kółku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (13:00)

  Rock’n’roll – przeciw depresji. Wymaga zręczności, zdrowego serca, płuc i doskonałej kondycji fizycznej. Żywiołowy, pełen ekspresji taniec nie ma sztywnych reguł.

  Czytaj więcej Komentarzy:0