Reklama
 • Czwartek, 16 stycznia 2014 (13:05)

  Robert Rient trener interpersonalny Na początku choroby człowiek zazwyczaj boryka się z obniżeniem nastroju, nie pomaga mu nawet kilkudniowy odpoczynek. Traci chęć i energię do wykonywania tych czynności, które przedtem sprawiały przyjemność. Sygnałem ostrzegawczym jest utrata kilogramów albo nagły przyrost wagi. Alarmujące są kłopoty ze snem, częste wybudzanie się o świcie lub wydłużające się drzemki. Osoba u progu depresji ogranicza kontakty to

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 grudnia 2013 (09:05)

  Gdy na dworze robi się coraz bardziej szaro i ponuro, wówczas zaczynamy odczuwać zmęczenie i przygnębienie, a nasze poczucie wartości zdecydowanie spada. Co zrobić, żeby poradzić sobie z jesienną chandrą i uniknąć pogłębiania się depresji?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 grudnia 2013 (09:05)

  Głównym celem badania jest stwierdzenie, czy u pacjenta występuje zaburzenie oddychania podczas snu, jaki jest typ tego zaburzenia (obturacyjny, centralny czy mieszany) oraz stopień zaawansowania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (10:05)

  Jesienią wiele osób popada w przygnębienie, a nawet depresję. Krótszy dzień i brak słonecznego światła, przejmujące zimno, deszcze i mgły, krótszy czas spędzany na świeżym powietrzu – to wszystko sprzyja przygnębieniu. Gdy towarzyszy mu brak apetytu, apatia, rozdrażnienie i bezsenność, nie lekceważ tego – idź do lekarza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 10 grudnia 2013 (10:00)

  Potocznie często używa się zamiennie terminów chandra i depresja. Jednak zły nastrój można pokonać. Natomiast depresję należy leczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 grudnia 2013 (10:00)

  Stale czuję się zmęczona i rozdrażniona. Podejrzewam depresję, ale znajoma mówi, że to tylko zmęczenie. Jak to od siebie odróżnić? - pyta Agnieszka z Koszalina.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 listopada 2013 (08:00)

  Gdy w przyrodzie gaśnie aktywność, my też odczuwamy jesienny spadek nastroju. Ale to nie to samo, co depresja.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 20 listopada 2013 (08:05)

  Dopadła cię jesienna depresja? Podpowiadamy, jakie są najskuteczniejsze sposoby na poprawę nastroju.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 listopada 2013 (11:00)

  Czy nasze życie będzie szczęśliwsze, jeśli znajdziemy sposób, by odgrodzić się od depresji, poczucia bezradności i bezsilności? Czy chaos i cierpienie są naszymi wrogami? O potyczkach z ciemną stroną życia z filozofem Tomaszem Stawiszyńskim rozmawia Magdalena Jankowska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 listopada 2013 (08:05)

  To stan przejściowy, który można wyregulować, stosując się do naszych wskazówek. Nie leż pod kocem, zajadając chandrę słodyczami. Popracuj nad sobą!

  Czytaj więcej Komentarzy:0